سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
اخبار > مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: اجماع و همکاری ملی برای اجرایی شدن برنامه سازگاری با کم آبی در استان بیش از پیش جهت توسعه و تداوم و قوام ضروری است.


  چاپ        ارسال به دوست

اجرایی شدن برنامه سازگاری با کم آبی در استان

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: اجماع و همکاری ملی برای اجرایی شدن برنامه سازگاری با کم آبی در استان بیش از پیش جهت توسعه و تداوم و قوام ضروری است.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: اجماع و همکاری ملی برای اجرایی شدن برنامه سازگاری با کم آبی در استان بیش از پیش جهت توسعه و تداوم و قوام ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، حسین وطن دوست 

در جلسه کارگروه اقتصاد و اشتغال با محوریت بخش کشاورزی استان تصریح کرد: امید است این برنامه‌ها با ایجاد فهم مشترک از ماهیت فرابخشی مشکلات آب و ایجاد ساز و کار و هماهنگی بین دستگاه ها با اصل پذیرش واقعیت کم‌آبی در ایران تحقق یابد.

وی بیان کرد: تعادل بخشی آبخوان به عنوان اصلی ترین و راهبردی ترین بنیان‌های زیست پذیری امنیت غذایی و کیفیت زندگی مردم است.

وطن دوست به آثار و پیامدهای خشکسالی اشاره کرد و گفت : از لحاظ بارندگی متوسط بارش کشورمان نسبت به میزان بارندگی جهان کمتر بوده  و با این وضعیت تغییرات اقلیمی نیز  کشورمان را متاثر کرده است .

وی افزود: در حال حاضر شاهد رخدادهایی از قبیل توالی سیلاب و خشکسالی شدید هستیم و زیستن در چنین اقلیمی مستلزم پیش بینی کم‌آبی به عنوان  خصیصه منابع حیاتی آب و ضرورت سازگار شدن با آن است .

وی اظهار کرد: البته تمامی دستگاههای اجر ایی ، سازمانها و وزارتخانه  در این راستا با هماهنگی و پیگیریهای بعمل آمده و اجرای قوانین و مقررات موثر در تحقق این سازگاری و تعادل منابع و مصارف آب در کشور قدمهای اساسی برداشته اند .

وی تصریح کرد:  اولین برنامه و قدم مدیریت بهینه مصرف آب با هدف سازگاری به کم آبی ، ارتقا بهره وری ، افزایش کارآیی مصرف آب در حوزه کشاورزی ، کاهش برداشت از منابع آب زیر زمینی و اصلاح مصرف آن است. 

 در ادامه مسائل و مشکلات دامداران و کمبود نهاده‌های دامی ناشی از خشکسالی که  موجب افزایش کشتار دام های مولد و جوان در کشتارگاه شده است، بررسی و مقرر شد به منظور جلوگیری از حذف ذخایر ژنتیکی دام  جهت تامین و توزیع بموقع و ارزان نهاده‌های مورد نیاز دامداران تمهیدات لازم به عمل آید


١٨:٢٩ - دوشنبه ٧ تير ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٧١٤    /    تعداد نمایش : ٥خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31069
 بازدید امروز : 41
 کل بازدید : 112706
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2656
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.