سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
اخبار > مهلت بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا تمدید شد.


  چاپ        ارسال به دوست

مهلت بسته حمایتی مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد

مهلت بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا تمدید شد.

مهلت بسته حمایتی مشاغل آسیب دیده از کرونا تمدید شد

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: مهلت بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا تمدید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، حسین وطن دوست در جلسه کمیته اقتصادی ستاد کرونای استان به مصوبه اخیر ستاد ملی کرونا مبنی بر تمدید بسته حمایت از کسب و کارها و مشاغل به شدت آسیب دیده از کرونا اشاره کرد و افزود:  این بسته حمایتی شامل حمایت های مالیاتی، بانکی، بیمه ای است .

وی اظهار کرد: مهلت زمانی اعتراض به اوراق مالیاتی تا دو ماه دیگر ، فرصت پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده مالیات های عملکرد و ارزش افزوده که تاریخ سررسید آن تا پایان ۱۳۹۹ بوده تا آخر شهریور ماه سال جاری و بدون محاسبه جریمه دیرکرد از حمایت های مالیاتی  دولت خواهد بود.

 وطن دوست در خصوص حمایت های بانکی نیز گفت:  برای صاحبان مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا ( به غیر از تسهیلات قرض‌الحسنه ) ، بازپرداخت اقساط تسهیلات دریافتی که موعد پرداخت آنها در  چهار ماهه اول سال جاری بوده و در این بازه زمانی پرداخت نشده است ، منوط به آن که بدهی آنها به شبکه‌های بانکی تا بهمن ماه سال ۱۳۹۹ در طبقه جاری قرار داشته باشد ، به انتهای دوره تقسیط منتقل می شود.

 وی بیان کرد: تسهیلات پرداختی از محل صندوق کارآفرینی امید که جهت کسب و کارهای به شدت آسیب دیده پرداخت شده ، نیز مشمول امکان این بند می شود.

وطن دوست ادامه داد: مهلت ثبت نام مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا برای دریافت تسهیلات مصوب ستاد ملی کرونا به ویژه در بخش های گردشگری ، ورزش و جوانان ، فرهنگ و هنر و حمل و نقل  تا پایان شهریور ۱۴۰۰ مطابق همان دستورالعمل و شرایط ابلاغیه قبلی تمدید می‌شود.

وطن دوست گفت: مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده نظیر مهدکودک‌ها ، تالارها پارک های آبی و شهربازی ها که پیش از این مشمول برخورداری از تسهیلات کرونایی نبوده‌اند مطابق دستورالعملی که از سوی کارگروه فوق ابلاغ خواهد شد، مشمول برخورداری از تسهیلات خواهند شد.

وی ادامه داد : بانک‌ها و موسسات اعتباری نیز موظف به پرداخت تسهیلات کرونایی اعم از تسهیلات جدید یا تسهیلات مراحل قبلی تا پایان آبان ماه ۱۴۰۰ هستند.

  وطن دوست تصریح کرد بازپرداخت اقساط تسهیلات کرونایی اخذ شده توسط مشاغل و بنگاهها  اعم از تسهیلات کرونایی قبلی و  یا تسهیلات جدید تا پایان شهریور سال ۱۴۰۰ امهال می شود.

 وی در مورد حمایت‌های بیمه‌ای نیز گفت: برای مشاغل و کسب و کارهای به شدت آسیب دیده از کرونا حق بیمه سهم کارفرمایی اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۰ به مدت دو ماه امهال خواهد شد.


٠٨:١٧ - چهارشنبه ٢٦ خرداد ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧٦٠٧    /    تعداد نمایش : ٨خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31070
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 112707
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2188
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.