سال 1400 «سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها»
اخبار > اجرای طرح ویژه رمضان و تامین و توزیع به موقع کالاهای اساسی و ضروری مردم


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری جلسه کمیته رصد و پایش کارگروه تنظیم بازار استان

اجرای طرح ویژه رمضان و تامین و توزیع به موقع کالاهای اساسی و ضروری مردم

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: اجرای طرح ویژه نوروزی، تامین و توزیع به موقع کالاهای اساسی و ضروری مردم مورد توجه قرار گرفت و این طرح در ایام مبارک ماه رمضان نیز ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، حسین وطن دوست در جلسه کمیته رصد و پایش کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: تامین به موقع کالاهای اساسی و ضروری مردم و نیز جلوگیری از افزایش قیمت غیر متعارف این کالاها باید در الویت کاری ما قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طرح ضیافت در ماه رمضان اجرا می شود افزود:در راستای حفظ آرامش بازار و رفاه هم استانی های عزیز علی الخصوص اقشار آسیب پذیر اقلام اساسی از قبیل برنج خارجی ، شکر خانواری ، روغن نباتی و گوشت قرمز در بسته این طرح قرار دارد.

وطن دوست گفت: میزان سهمیه اختصاصی برای استان اردبیل معین شده که برنج خارجی ۵۵۰ تن که قیمت برنج هندی ۱۸هزارو۵۰۰ تومان و برنج تایلندی به قیمت ۱۲هزارو۵۰۰تومان اعلام شده است.

وی ادامه داد: همچنین شکر خانواری به میزان ۴۲۰ تن به قیمت ۸هزارو۷۰۰ تومان و گوشت قرمز منجمد به میزان ۴۲ هزار تن به قیمت ۸۰ هزار تومان تعیین شده است.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری اردبیل اظهار کرد:در تأمین کالاهای اساسی مردم در ماه رمضان مشکلی نخواهند داشت و سهمیه اختصاصی استان بر اساس سرانه جمعیت بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی هیچ گونه افزایش ندارد گفت: در ایام ماه مبارک رمضان در عرضه برخی کالاها تخفیف ۵ الی ۱۵ درصدی روی کالاها درج می شود.

این مسوول تصریح کرد: زمان اجرای طرح ضیافت اشاره کرد از ۱۸ فروردین سال جاری شروع شده و تا آخر ماه مبارک رمضان ادامه دارد.

وطن دوست به تشدید نظارت و کنترل بازرسی توسط عوامل اجرایی تاکید کرد و افزود: میزان کشتار و توزیع مرغ در طول ایام هفته به طور هفتگی توسط سازمان‌های صنعت معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی استان جهت ارایه گزارش به استاندار و معاون امور اقتصادی و اطلاع رسانی به مردم به دفتر هماهنگی امور اقتصادی ارسال و اعلام می شود.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استاندار اردبیل افزود: طرح روستا بازار توسط سازمان تعاون روستایی استان با هدف تامین و توزیع بموقع کالاهای اساسی مردم بویژه قشرآسیب پذیر با رعایت فواصل اجتماعی و سایر نکات و پروتکل های بهداشتی تقویت و توسعه می شود.


١٤:٠٦ - پنج شنبه ٢٦ فروردين ١٤٠٠    /    شماره : ٣٧١٨٤    /    تعداد نمایش : ٩خروج
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 31041
 بازدید امروز : 6
 کل بازدید : 112434
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0/2187
تمامی حقوق این سایت متعلق به استانداری اردبیل می باشد.